EMEKLİYE AYRILAN HAKİM VE SAVCILAR İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

 

EMEKLİYE AYRILAN HAKİM VE SAVCILAR İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Bursa Adliyesi ve Bursa Bölge Adliye Mahkemesinde görev yapmakta olup emekli olan hakim ve savcılar için hakimevinde veda yemeği düzenlendi.

Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sayın Sait GÜRLEK, Bursa 4.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Kadir ÜNAL, Bursa 4. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Sayın Fazilet TUNA, Cumhuriyet Savcısı Sayın Hüsnü GÜR ve Cumhuriyet Savcısı Sayın Turgut DEĞİRMENCİ'nin emekliye ayrılması nedeniyle düzenlenen veda yemeğine; Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ, Bursa Adli Yargı Komisyon Başkanı Sayın Ali Rıza BİR, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Sayın Abdulkadir ŞAHİN ile Hakim ve Savcılar ve eşleri katıldı.

Veda yemeğinde konuşan Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ emekliye ayrılan hakim ve savcılara bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerini dile getirirken sözlerine şöyle devam etti: "Özellikle ihanet girişiminden günümüze yaşanılan süreçte ortaya çıkan sıkıntılar nedeniyle kıdemli meslektaşlarımıza ve büyüklerimize en çok ihtiyacımızın olduğu bu dönemde bu şekilde zorunlu ayrılıklar bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Diğer taraftan emekliye ayrılan meslektaşlarımızın her birinin neredeyse yarım asra yaklaşan meslek hayatları boyunca hak ve adalet duygusundan ve vicdani kanaatlerinden ayrılmadan, iş sahipleri arasında dil, din, ırk ve sınıf ayrımı gözetmeden karar verme noktasında üstün gayret ve hassasiyet gösterdikleri, bu necip milletin ve yüce devletin menfaatlerini her daim herhangi bir kişi, kurum veya örgütün menfaatlerinden üstün tuttukları hususunda şahadetimiz tamdır, bu nedenle kendi adıma mutluluğumu ifade etmek isterim." dedi.

Adalet anlayışı ve yargı teşkilatı konularına değinen Başsavcı Sayın Uğurhan KUŞ; milli ve manevi hassasiyetlerle yeni kanunlar hazırlanmasının gerekliliğinden ve adaletten şaşmayacak, kimsenin yada bir örgütün güdümüne girmeyecek vicdanlı, liyakatli ve cesur hukukçular yetiştirmenin önemine değinerek FETÖ eliyle aşınan yargıya güveni yükselterek ve yargıya yeniden itibar kazandırılarak adaletin yeniden güçlendirileceğini söyledi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan KUŞ, Bursa Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyonu Başkanı Ali Rıza BİR ve Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir ŞAHİN'in veda yemeğine ilişkin konuşmalarından sonra emekli olan hakim ve savcılarımız için plaket ve hediye takdimi yapıldı.

Hediye ve plaket takdiminin ardından yaptıkları konuşmalarında Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sayın Sait GÜRLEK yemeğin düzenlenmesinde katkısı geçen herkese teşekkür ederken, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Kadir ÜNAL hukukun evrensel ilkelerinin önemini ve mesleki etiğin önemini anlattı. Bursa 4. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Sayın Fazilet TUNA ise meslektaşları arasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Veda yemeği emekli olan hakim ve savcılarımızın tebrikleri kabul etmesinin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster : Bursa Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.