BURSA ADLİYESİ YENİLENİYOR

 

BURSA ADLİYESİ YENİLENİYOR

Bursa’da yıllardır hizmet veren adliye ana binasında, vatandaşların hizmet almasını kolaylaştırmak, rahat ve hızlı çalışma ortamı oluşturmak amacıyla tadilat çalışması başlatıldı. Değişen ve gelişen Adli Yargı işlemlerinin fiziki olarak daha iyi ortamlarda sunulması amacıyla Arabuluculuk ve Uzlaştırma büroları kurulurken, aynı zamanda Adliyeye ait mescit ve yemekhane de yenilendi.

Uzlaştırma ve Arabulucuk Bürolarının aktif ve kullanışlı fiziki koşullarda hizmet vermesinin; vatandaşlar ve yargı teşkilatı açısından önemine değinen Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ, “Uzlaştırma ve Arabuluculuk uygulamalarının toplumsal barışa ve iş hayatındaki barışa katkısı azımsanamayacak kadar fazla. Biz de bu uygulamalara Cumhuriyet Başsavcılığımızca en iyi koşulları sağlayarak bu uygulamaların etkinliğinin arttırılmasını planlıyoruz. Cumhuriyet Başsavcılığımızca bu bürolarının açılması dışında, gerekli tadilat çalışmaları gerçekleştirilerek, hem vatandaşlar hem de personel için Bursa Adliyesi daha yaşanılabilir hale getirilecek. ” dedi..

İstanbul yoluna yapılması planlanan Bursa Adalet Kampüsünün daha kısa sürede tamamlanabilmesi için hızla çalışılacağını, amaçlarının insana ve topluma en iyi şekilde hizmet olduğunu sözlerine ekleyen Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uğurhan KUŞ, Bursa Adliyesindeki fiziki ve adli imkanların iyileştirilmesi için çalışmaların bundan sonra da süreceğini söyledi.

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster : Bursa Bilgi İşlem Müdürlüğü
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.